Sõnastik

19.03.2021

Indeterminantne - taime kasv ei peatu, vaid jätkub kogu hooaja kestel. Indeterminantne on tavaliselt kõrgekasvuline, kuid esineb ka madalaid ja kesmist kasvu indeterminantseid sorte.

Multiflora - suured viljakobarad, mitukümmend vilja ühes kobaras. Kommertssortidest tuntuim on Ildi, meie sortimendis on multiflorasid üsna mitmeid.

Determinantne - taime kasv peatub, tavaliselt 6-7 viljakobara järel. Determinantsed sordid on tavaliselt madalad või keskmise kõrgusega.

Dwarf - tugeva peavarrega, madal või keskmise kõrgusega sort. Dwarfid on aretatud hobiaretajate poolt ning sordiaretuse eesmärgiks on olnud vähenõudlikkus, viljakus ja maitseomadused (erinevalt kommertsaretusest, kus eesmärgiks on saagikus ja haiguskindlus).

Hobiaretaja - inimene, kes tegeleb sordiaretusega mitte ärilistel eesmärkidel vaid hobi korras. Potitomati sortimendist enam kui pooled sordid on hobiaretajate poolt aretatud ning vabakasutusse antud.

Tomatitaimed Teie kasvuhoonesse, terrassile või aeda. Turvalised maksed internetipangas. Palju erinevaid ja põnevaid sorte laiast maailmast.