Sõnastik

19.03.2021

Indeterminantne - taime kasv ei peatu, vaid jätkub kogu hooaja kestel. Indeterminantne on tavaliselt kõrgekasvuline, kuid esineb ka madalaid ja kesmist kasvu indeterminantseid sorte.

Multiflora - suured viljakobarad, mitukümmend vilja ühes kobaras. Kommertssortidest tuntuim on Ildi, meie sortimendis on multiflorasid üsna mitmeid.

Determinantne - taime kasv peatub, tavaliselt 6-7 viljakobara järel. Determinantsed sordid on tavaliselt madalad või keskmise kõrgusega.

Dwarf - tugeva peavarrega, madal või keskmise kõrgusega sort. Dwarfid on aretatud hobiaretajate poolt ning sordiaretuse eesmärgiks on olnud vähenõudlikkus, viljakus ja maitseomadused (erinevalt kommertsaretusest, kus eesmärgiks on saagikus ja haiguskindlus).

Hobiaretaja - inimene, kes tegeleb sordiaretusega mitte ärilistel eesmärkidel vaid hobi korras. Potitomati sortimendist enam kui pooled sordid on hobiaretajate poolt aretatud ning vabakasutusse antud.

NB! Müügil ainult sordid PotiTomati valikul - valime Teile parima võimaliku sordi ja taime vastavalt Teie poolt soovitud kasvukohale: aeda, terrassile, rõdule või aknalauale.

Palun lugege enne taimede tellimist:

???????? Ukraina sortide müügitulu 24.02 - 16.05 annetasime 100% Ukraina heaks. 02.05.2022 seisuga 2300€ annetatud.

  • Ise järele tulles lisandub nüüd 5€ komplekteerimis- ja pakendamistasu.
  • Kulleriga koju tellimine maksab Eestis 15€, Soomes 25€, Lätis 18€ ja Leedus 20€ sõltumata tellimuse suurusest. Kulleritasus sisaldub pakendamine ja komplekteerimine.
  • Lisatellimuse puhul palun valige "Lisatellimus" ja kirjutage kommentaaridesse põhitellimuse number.
  • Kõik meie tomatitaimed on mahedalt kasvatatud, kui pole kirjutatud, et on mittemahe.
  • Kõik meie seemned on pärit Euroopa Liidu liikmesriikidest.

Klienditugi: Klienditugi@potitomat.ee, vastame kahe tööpäeva jooksul (või koheselt).
Turvaline ostukoht