Atomic Sunset TAIM

Kaubamärk:
Laoseis: 357
Hind:
Al. 4,80 €
   - või -   

Viinamarjatomat, kolllane-must. Ülihea maitsega, kauasäiliv, keskmise kõrgusega taim.

NB! Palun valige allpool sobiv poti suurus. Istutuspotid on üheliitrised, rõdule ja terrassile saab ka suuremas potis valida.

Väga villjakas, taim on üleni valminud viljadega kaetud.

Üks meie lemmikutest.

Aretaja Brad Gates, Wild Board Farms, 2019, USA

Meie hinnang: väga-väga magus, kuid võiks veidi ka haput olla tunda, 10/8 (suurepärane)

Kollane-must varajane viinamarjatomat Atomic Sunset on olnud Potitomati klientide lemmik nr. 1 juba kolmandat aastat järjest. Eriline magus maitse, pikk säilivus ja väga kõrge saagikus teevad Atomic Sunseti täiesti  vastupandamatuks ja seda kasvatatakse nii kasvuhoones, pottides kui ka avamaal. Sort on ka väga varajane, esimesed viljad värvuvad 45 päeva õitsemisest.

Atomic Sunset on meil kahes variatsioonis, üks on pitsiliste lehtedega ja piklikumate viljadega, teise lehed on kääbustomatile sarnased kobrulisemad, viljad jällegi ümarad. Maitseomadused on üsna ühesugused, väga head.

Kasvutüübilt on taimed põõsasjad, ajades palju külgharusid ning need omakorda hargnevad. Soovitame kasvatada kaks-kolm haru või siis üldse mitte kärpida. Põllul oleme ka üheharulisena kasvatanud ning siis lasknud hargneda. Pottides oleme kasvatanud ka poolviltu rippuvana, kasvab ja kannab igasugustes tingimustes.

Esimesed viljad oleme saanud 45 päeva õitsemisest, ehk siis väga varajane. Samas on soovitav valmis viljadel lasta edasi küpseda, et tekiks rohkem suhkruid ja maitset. Viljad võivad olla taimel nädalaid, muutuvad vaid maitsvamaks. 

2022 kogemus põllul oli selline, et viljad kasvasid kolm korda suuremaks kui tavaliselt. Ideaalsed tingimused olid tomati jaoks. Samas tulid septembris varajased öökülmad ning seetõttu maitseomadused väga head ei olnud. Õnneks oli meil ka ca 20 potitaime, mida kastsime väga harva. Potitaimede viljad olid suhkurmagusad :)

Kasvatamisel soovitame vähe kasta, siis saab maitsvamad viljad.

 

Palun sisestage soovitud kogus lahtrisse "KOGUS" ning vajutage ülevalpool "LISA KORVI"

 
Tootekood Potitomati tüüp Laoseis Hind Kogus
Atomic Sunset-1 PotiTomat XXL - 37cm (20L) 98 32,40 €
Atomic Sunset-2 PotiTomat L - 31cm (12L) 98 26,40 €
Atomic Sunset-3 Tavaline 1L istutuspott 163 4,80 €
Kõrgus Keskmist kasvu (ca 150cm)
Välimus Kollane, Must
Hinnang 7 - väga maitsev
Suurus Väike (50gr)
Valmimisaeg Keskvalmiv, 75 päeva istutamisest
Sarnased tooted

UUDISSORT. Ploomtomat (ca 50gr), erivärvilised ja väga haruldase välimusega väga maitsvad ja kauasäilivad viljad. Põõsasjas kasvutüüp. Viljad võivad valminult seista nädalaid taime küljes ilma, et kvaliteet muutuks, samuti säilivad viljad pärast korjamist mitmeid nädalaid.

Tootekood: Atomic Fusion ,   Laoseis: 45 ,   Kõrgus: Keskmist kasvu (ca 150cm) ,   Valmimisaeg: Keskvalmiv, 75 päeva istutamisest ,   Välimus: Kollane ,   Suurus: Väike (50gr) ,   Valmis tarnimiseks: 12.05 - 26.05
4,80 €
Piklikud kollase triibulised maitsvad viinamarja tomatid.
Tootekood: Artisan Blush Tiger ,   Laoseis: 178 ,   Kõrgus: Keskmist kasvu (ca 150cm) ,   Valmimisaeg: Keskvalmiv, 75 päeva istutamisest ,   Välimus: Roosa ,   Suurus: Väike (50gr) ,   Valmis tarnimiseks: 12.05 - 26.05 ,   Kasvutüüp: Indeterminantne
4,80 €
Piklikud rohelise triibulised maitsvad viinamarja tomatid.

 

Tootekood: Artisan Green Tiger ,   Laoseis: 89 ,   Kõrgus: Keskmist kasvu (ca 150cm) ,   Valmimisaeg: Keskvalmiv, 75 päeva istutamisest ,   Välimus: Roheline ,   Suurus: Väike (50gr) ,   Valmis tarnimiseks: 12.05 - 26.05 ,   Kasvutüüp: Indeterminantne
4,80 €

Hämmastavate värvidega piklikud mitmevärvilised väga maitsvad viljad väga suurtes kobarates. 

Tootekood: Brad's Atomic Grape ,   Laoseis: 89 ,   Kõrgus: Keskmist kasvu (ca 150cm) ,   Valmimisaeg: Keskvalmiv, 75 päeva istutamisest ,   Välimus: Roheline ,   Suurus: Väike (50gr) ,   Valmis tarnimiseks: ,   Kasvutüüp: Indeterminantne
4,80 €

Viinamarjatomat, kolllane-must. Ülihea maitsega, kauasäiliv, keskmise kõrgusega taim. 12L 31cm Teku konteineris. 

 
Tootekood: Atomic Sunset - PotiTomat 12L BIO ,   Laoseis: 86 ,   Kõrgus: Keskmist kasvu (ca 150cm) ,   Valmimisaeg: Keskvalmiv, 75 päeva istutamisest ,   Välimus: Kollane ,   Suurus: Väike (50gr) ,   Valmis tarnimiseks:
26,40 €
Sugulussort

UUDISSORT. Ploomtomat (ca 50gr), erivärvilised ja väga haruldase välimusega väga maitsvad ja kauasäilivad viljad. Põõsasjas kasvutüüp. Viljad võivad valminult seista nädalaid taime küljes ilma, et kvaliteet muutuks, samuti säilivad viljad pärast korjamist mitmeid nädalaid.

Tootekood: Atomic Fusion ,   Laoseis: 45 ,   Kõrgus: Keskmist kasvu (ca 150cm) ,   Valmimisaeg: Keskvalmiv, 75 päeva istutamisest ,   Välimus: Kollane ,   Suurus: Väike (50gr) ,   Valmis tarnimiseks: 12.05 - 26.05
4,80 €

Palun lugege enne taimede tellimist:

  • Ise järele tulles lisandub nüüd 5€ komplekteerimis- ja pakendamistasu.
  • Kulleriga koju tellimine maksab Eestis 15€, Soomes 25€, Lätis 18€ ja Leedus 20€ sõltumata tellimuse suurusest. Kulleritasus sisaldub pakendamine ja komplekteerimine ja käibemaks 20%.
  • Suurema lisatellimuse puhul palun valige "Lisatellimus" ja kirjutage kommentaaridesse põhitellimuse number.
  • NB! Kui soovite lisaks tellida ainult ühte-kahte taime, siis palun saatke e-kiri klienditoele algse tellimuse numbriga ja lisanduvate sortidega, lisame need algsele tellimusele ja saadame uuendatud tellimuse, mille alusel saab täiendava summa maksta.
  • Kõik meie tomatitaimed on mahedalt kasvatatud, kui pole kirjutatud, et on mittemahe.
  • Kõik meie seemned on pärit Euroopa Liidu liikmesriikidest.
Klienditugi: Klienditugi@potitomat.ee, vastame kahe tööpäeva jooksul (või koheselt).
Turvaline ostukoht