Atomic Sunset

Kaubamärk:
Hind:
4,80 €
Kogus: - +
   - või -   

Viinamarjatomat, kolllane-must. Ülihea maitsega, kauasäiliv, keskmise kõrgusega taim.

Väga villjakas, taim on üleni valminud viljadega kaetud. 

Üks meie lemmikutest.

Aretaja Brad Gates, Wild Board Farms, 2019, USA

Meie hinnang: väga-väga magus, kuid võiks veidi ka haput olla tunda, 10/8 (suurepärane)

Kollane-must varajane viinamarjatomat Atomic Sunset on olnud Potitomati klientide lemmik nr. 1 juba kolmandat aastat järjest. Eriline magus maitse, pikk säilivus ja väga kõrge saagikus teevad Atomic Sunseti täiesti  vastupandamatuks ja seda kasvatatakse nii kasvuhoones, pottides kui ka avamaal. Sort on ka väga varajane, esimesed viljad värvuvad 45 päeva õitsemisest.

Atomic Sunset on meil kahes variatsioonis, üks on pitsiliste lehtedega ja piklikumate viljadega, teise lehed on kääbustomatile sarnased kobrulisemad, viljad jällegi ümarad. Maitseomadused on üsna ühesugused, väga head.

Kasvutüübilt on taimed põõsasjad, ajades palju külgharusid ning need omakorda hargnevad. Soovitame kasvatada kaks-kolm haru või siis üldse mitte kärpida. Põllul oleme ka üheharulisena kasvatanud ning siis lasknud hargneda. Pottides oleme kasvatanud ka poolviltu rippuvana, kasvab ja kannab igasugustes tingimustes.

Esimesed viljad oleme saanud 45 päeva õitsemisest, ehk siis väga varajane. Samas on soovitav valmis viljadel lasta edasi küpseda, et tekiks rohkem suhkruid ja maitset. Viljad võivad olla taimel nädalaid, muutuvad vaid maitsvamaks. 

2022 kogemus põllul oli selline, et viljad kasvasid kolm korda suuremaks kui tavaliselt. Ideaalsed tingimused olid tomati jaoks. Samas tulid septembris varajased öökülmad ning seetõttu maitseomadused väga head ei olnud. Õnneks oli meil ka ca 20 potitaime, mida kastsime väga harva. Potitaimede viljad olid suhkurmagusad :)

Kasvatamisel soovitame vähe kasta, siis saab maitsvamad viljad.

Kõrgus Keskmist kasvu (ca 150cm)
Välimus Kollane, Must
Hinnang 7 - väga maitsev
Suurus Väike (50gr)
Valmimisaeg Keskvalmiv, 75 päeva istutamisest
Sarnased tooted

UUDISSORT. Ploomtomat (50-100gr), erivärvilised ja väga haruldase välimusega väga maitsvad ja kauasäilivad viljad. Kõrge saagikus.

Tootekood: Atomic Fusion ,   Kõrgus: Keskmist kasvu (ca 150cm) ,   Valmimisaeg: Keskvalmiv, 75 päeva istutamisest ,   Välimus: Kollane ,   Suurus: Väike (50gr) ,   Valmis tarnimiseks: 12.05 - 26.05
4,80 €

Pikemad kollasetriibulised väga maitsvad viinamarjatomatid.

Tootekood: Artisan Blush Tiger ,   Kõrgus: Keskmist kasvu (ca 150cm) ,   Valmimisaeg: Keskvalmiv, 75 päeva istutamisest ,   Välimus: Roosa ,   Suurus: Väike (50gr) ,   Valmis tarnimiseks: 12.05 - 26.05 ,   Kasvutüüp: Indeterminantne
4,80 €

Pikemad rohelisetriibulised maitsvad viinamarjatomatid.

Tootekood: Artisan Green Tiger ,   Kõrgus: Keskmist kasvu (ca 150cm) ,   Valmimisaeg: Keskvalmiv, 75 päeva istutamisest ,   Välimus: Roheline ,   Suurus: Väike (50gr) ,   Valmis tarnimiseks: 12.05 - 26.05 ,   Kasvutüüp: Indeterminantne
4,80 €

Hämmastavate värvidega piklikud mitmevärvilised väga maitsvad viljad väga suurtes kobarates. 

Tootekood: Brad's Atomic Grape ,   Kõrgus: Keskmist kasvu (ca 150cm) ,   Valmimisaeg: Keskvalmiv, 75 päeva istutamisest ,   Välimus: Roheline ,   Suurus: Väike (50gr) ,   Valmis tarnimiseks: ,   Kasvutüüp: Indeterminantne
4,80 €

Viinamarjatomat, kolllane-must. Ülihea maitsega, kauasäiliv, keskmise kõrgusega taim. 12L 31cm Teku konteineris. 

 
Tootekood: Atomic Sunset - PotiTomat 12L BIO ,   Kõrgus: Keskmist kasvu (ca 150cm) ,   Valmimisaeg: Keskvalmiv, 75 päeva istutamisest ,   Välimus: Kollane ,   Suurus: Väike (50gr) ,   Valmis tarnimiseks:
26,40 €
Sugulussort

UUDISSORT. Ploomtomat (50-100gr), erivärvilised ja väga haruldase välimusega väga maitsvad ja kauasäilivad viljad. Kõrge saagikus.

Tootekood: Atomic Fusion ,   Kõrgus: Keskmist kasvu (ca 150cm) ,   Valmimisaeg: Keskvalmiv, 75 päeva istutamisest ,   Välimus: Kollane ,   Suurus: Väike (50gr) ,   Valmis tarnimiseks: 12.05 - 26.05
4,80 €

Palun lugege enne taimede tellimist:

 

  • Ise järele tulles lisandub nüüd 5€ komplekteerimis- ja pakendamistasu.
  • Kulleriga koju tellimine maksab Eestis 15€, Soomes 25€, Lätis 18€ ja Leedus 20€ sõltumata tellimuse suurusest. Kulleritasus sisaldub pakendamine ja komplekteerimine.
  • Lisatellimuse puhul palun valige "Lisatellimus" ja kirjutage kommentaaridesse põhitellimuse number.
  • Kõik meie tomatitaimed on mahedalt kasvatatud, kui pole kirjutatud, et on mittemahe.
  • Kõik meie seemned on pärit Euroopa Liidu liikmesriikidest.

Klienditugi: Klienditugi@potitomat.ee, vastame kahe tööpäeva jooksul (või koheselt).
Turvaline ostukoht