Ananass (poogitud) TAIM

Kaubamärk:
Laoseis: 235
Hind:
6,60 €
Kogus: - +
   - või -   

VideoKõrged kuni 2 m taimed. Oranži keskosaga kollased tomatid on suured, kuni 500 grammised, lapikümarad, ribilised, väheste seemnetega. Viljaliha on mahlane, magus, veidi hapuka järelmaitsega. Maitse meenutab veidi ananassi. Unustamatu maitsega tomatisort, mida peab vähemalt korra proovima. 

Pärandsort (heirloom). Indeterminantne. Hiline. 

Meie hinnang: tagasihoidlik saagikus, kuid haruldaselt maitsev, 10/8 (suurepärane)

NB! Poogitud taimed! Pookealus annab taimele haiguskindluse ning tõstab saagikust.

Ananass, USA-st Kentuckyst pärit vana tomatisort on arvatavasti maailma parima maitsega. Puuviljane magus ananassi meenutav viljaliha annab väga erilise maitseelamuse, mida lihtsalt peab kogema. Saagikus kasvuhoones pigem tagasihoidlik, kuid avamaal viljub hästi. Üsna hiline ja seetõttu pigem soovitame kasvuhoonesse. Ananassi kasutatakse väga sageli sordiaretuses, nt meie klientide lemmik Lucid Gem on saadud Ananassi ristamisel musta tomatiga, Anacoeur S on saadud Ananassi ristamisel härjasüdamega.

Oleme Ananassi kasvatanud igal aastal ja parim kogemus oli 2019 aastal õues aia ääres, kus Ananassi viljad valmisid ning igalt taimelt saime rohkelt saaki.

2022 kogemus Ananassitomati avamaal kasvatamisest oli teistsugune. Istutasime juuni teisel nädalal koos teiste sortidega ca 200 Ananassi taime. Seejärel Ananassid kaks nädalat lihtsalt ootasid, enne kui kasvama hakkasid. Chocolate Marmelade oli ammu juurdunud ja õitses ning kasvatas vilju, kuid Ananass vist ootas, kuni muld soojeneb. Juuli-august olid hästi soojad, ideaalsed tingimused tomatile, seetõttu olid ka augusti lõpuks Ananassi viljad juba täissuuruses, kuid mitte veel värvunud. Enamus sorte (Atomic Sunset, Chocolate Marmelade jt) said põllul kenasti valmis, kuid septembris varakult saabunud öökülm lõpetas taimede kasvuperioodi ja Ananassilt saaki me ei saanudki. 

Just see on põhjuseks, miks Potitomati e-poes on nüüd poogitud taimed müügil - soovin katsetada, kas pookealusel Ananass kannab avamaal paremini :) Loodan ka, et pookimine tõstab Ananassi saagikust ja haiguskindlust. 

Kuidas kasvatada Ananassitomatit?

Kasvuhoones kasvatada üks-kaks haru. Eemaldada külgvõrsed ning valmis viljade all olevad lehed. Pookimata taimede puhul veenduda, et istutamisel on muld soojenenud, kuna see sort on eriti tundlik külma mulda istutamise suhtes. Seemneid võib võtta, kuna Ananass on pärandsort ja seemnetest saate suure tõenäosusega sordipuhta tulemuse. Kasvuhoones soovitame kindlasti õisi tolmeldada, kuna Ananassi õite kuju pigem sobilik kimalaste poolt viljastmiseks.

NB! Poogitud taim istutada niimoodi, et pookekoht jääb mullapinnast kõrgemale. Siis ei kasvata põhisort juuri ning pookealuse kasulik mõju hakkab toimima.

Kasvutüüp Indeterminantne
Kõrgus Kõrgekasvuline (>180cm)
Valmis tarnimiseks 12.05 - 26.05
Välimus Kollane, Punane
Valmimisaeg Hiline, 90 päeva istutamisest
Suurus Suur (400gr)
Vilja tüüp Lapikümar
Sarnased tooted

Ülimaitsev kolmevärviline keskmise suurusega tomat. Kollane-punane-must. Kõrgekasvuline, 75 päeva istutamisest.

Tootekood: Lucid Gem ,   Laoseis: 45 ,   Kõrgus: Kõrgekasvuline (>180cm) ,   Valmimisaeg: Keskvalmiv, 75 päeva istutamisest ,   Välimus: Kollane ,   Suurus: Keskmine-suur (200gr) ,   Valmis tarnimiseks: 12.05 - 26.05 ,   Kasvutüüp: Indeterminantne
4,80 €

Palun lugege enne taimede tellimist:

  • Ise järele tulles lisandub nüüd 5€ komplekteerimis- ja pakendamistasu.
  • Kulleriga koju tellimine maksab Eestis 15€, Soomes 25€, Lätis 18€ ja Leedus 20€ sõltumata tellimuse suurusest. Kulleritasus sisaldub pakendamine ja komplekteerimine ja käibemaks 20%.
  • Suurema lisatellimuse puhul palun valige "Lisatellimus" ja kirjutage kommentaaridesse põhitellimuse number.
  • NB! Kui soovite lisaks tellida ainult ühte-kahte taime, siis palun saatke e-kiri klienditoele algse tellimuse numbriga ja lisanduvate sortidega, lisame need algsele tellimusele ja saadame uuendatud tellimuse, mille alusel saab täiendava summa maksta.
  • Kõik meie tomatitaimed on mahedalt kasvatatud, kui pole kirjutatud, et on mittemahe.
  • Kõik meie seemned on pärit Euroopa Liidu liikmesriikidest.
Klienditugi: Klienditugi@potitomat.ee, vastame kahe tööpäeva jooksul (või koheselt).
Turvaline ostukoht